Napisz list do przyjaciela o tym jakim człowiekiem jest Ogoin,bohater z powieści Urszuli K. Le Guin pt.”Uczeń wielkiego maga”

Droga Aniu!

Na początku mojego listu chciałabym Cię zawiadomić, że jestem już w domu. U cioci podczas wakacji byłam dwa tygodnie. A ty, jak spędziłaś ostatni tydzień?

Niedawno przeczytałam fragment powieści Urszuli K. Le Guin pt. „Uczeń wielkiego maga”. Powieść ta wywarła na mnie ogromne wrażenie, a szczególnie jej bohaterowie. Opowiada ona o przygodach maga Ogiona i jego ucznia Geda. Ogion-główny bohater powieści -zwrócił moją uwagę. Był łagodnym, spokojnym, podpierającym się grubą laską człowiekiem. Był siwowłosy, rzadko się odzywał, mało jadł i spał. Natomiast wzrok i słuch miał bardzo wyostrzony, a wyraz twarzy zasłuchany. Ogion był cierpliwy, odpowiadał na wszystkie pytania spokojnie. Cechowała go łagodność, nie onieśmielał i nie wzbudzał lęku.
Spodobał mi się jego charakter i osobowość.
Zachęcam Cię do przeczytania tej absorbującej książki! Jest ciekawa i zabawna. Koniecznie więc ją przeczytaj i napisz mi, co o niej myślisz!
Muszę już kończyć!
Pozdrawiam Cię serdecznie,
Kasia
P.S – Pozdrów rodziców
i odpisz