Co jest w życiu najważniejsze

Najwazniejszą rzeczą w życiu każdego czlowieka jest to, aby byl szczesliwy i zadowolony z siebie. Bede staral sie bronic tezy iz ” Najwazniejsze w zyciu sa rzeczy i osoby dajace szczescie „.

Zazwyczaj do osiagniecia szczescia potrzebujemy bliskosci i wsparcia ze strony innych osob. Dla mnie podpora sa osoby najblizsze mojemu sercu czyli rodzina i przyjaciele. Wiem, że mogę na nich liczyć nawet w najtrudniejszych chwilach, że nie zawiodą mnie i bez względu na wszystko będą zawsze przy mnie. Nie tylko wtedy gdy na mojej twarzy gości uśmiech, ale również gdy trzeba otrzeć z niej łzy i poklepać mnie po ramieniu. Tacy ludzie to prawdziwy skarb – są bezcenni. Początkowo dla każdego z nas takim wsparciem powinni być rodzice. Później gdy zaczynamy dorastać szukamy zrozumienia u rówieśników – tych z którymi odczówamy najsilniejszą więź nazywamy przyjaciółmi. A gdy juz jesteśmy dojrzali i znajdziemy partnera – naszą drugą połowę, to szczescie daje nam jego milosc, wyrozumiałość, wsparcie oraz wiele innych rzeczy ktore od niego otrzymujemy.

Aby byc zadowolonym z siebie nalezy dazyc do samorealizacji. Jest to osiaganie wyznaczonych celow w zyciu, sukcesu czy tez realizacja własnych marzen. Kazdy z nas dobrze zna uczucie gdy uda mu sie wykonac jakies zamierzenia, gdy spelnia sie jego marzenia czy tez osiągnie sukces. Przepełnia nas wtedy duma, radość i poczucie spełnienia. Ponadto ważne jest to aby robić w życiu to co się naprawdę lubi. Tylko wtedy jesteśmy w stanie włożyć w wykonywane czynności całego siebie, a to z kolei jest gwarantem sukcesu.

Ważnym elementem w naszym życiu jest także uczciwość względem innych ludzi ale przede wszystkim wobec siebie samego. Oszukując, mijając się z prawdą, mydląc oczy innym ludziom nigdy nie osiągniemy szczęścia. Należy pamiętać o tym, że kłamstwo ma krótkie nogi i bardzo łatwo przez nie zburzyć coś na co długo pracowaliśmy. Dlatego właśnie szczerość i zaufanie mają tak ogromne znaczenie w relacjach między ludźmi.

Mimo, iż ja uważam, że „pieniadze szczescia nie daja” wielu ludzi nie zgadza się z tym przysłowiem. Sądzą, że jezeli bedą mieli dosc pieniedzy zeby zbudowac wlasny dom z basenem i kortem tenisowym, sprawi im to radosc i niczego więcej do szczęścia nie będą potrzebowali. W dzisiejszym świecie prestiż i wysoki standard życia są dla wielu ludzi priorytetem. Tracą znaczenie rzeczy naprawdę istotne i zaczyna się pogoń za pieniądzem, tzw. „wyścig szcurów”. Nawet stosunki między ludźmi ulegają materializacji – małżeństwa dla pieniędzy, przyjaźnie dla korzyści, itp.

Myślę, że po przeczytaniu powyższych argumentów wnioseknasuwa sie sam, nie da się jednoznacznie stwierdzić co jest w życiu najważniejsze. Kazdy ma swoj system wartosci ktory tworzy w oparciu o rzeczy dla niego najistotniejsze. Dla jednych na szczycie tej hierarchii znajdują się uczucia i relacje z innymi ludźmi, dla drugich realizacja marzeń, a dla jeszcze innych korzyści materialne. A czy Ty zastanawiałeś się co dla CIEBIE jest najważniejsze??