Prace, ściągi, wypracowania, liceum, gimnazjum
Cytat: Życie stało się lepsze, towarzysze, życie stało się wesel...
Nawigacja

Strona Główna Strona Główna
Reklama Ćwiczenia z matematyki
Reklama Reklama
Reklama Tanie telefony GSM!
Szukaj Szukaj
Prace Prace
Linki Linki
Plagiat Plagiat
Biblioteka Biblioteka
Cytaty Cytaty
Maksymy Maksymy
Przysłowia Przysłowia
Odmiany słów Odmiany słów
Popularne błędy językowe Popularne błędy
Prasówki, krótkie informacje na WOS Prasówki WOS
Dodaj prace Dodaj prace
Hosting zdjęć Hosting zdjęć
Darmowe aliasy www.ofu.pl Aliasy bez reklam
Kontakt reklama Kontakt reklamowy

Słowniki

Słownik angielsko - polski i polsko - angielski Słownik, tłumacz
Słownik angielsko - polski i polsko - angielski Słownik en-pl
Słownik niemiecko - polski i polsko - niemiecki Słownik de-pl

Język polski

Dodaj prac Antyk i Biblia
Średniowiecze Średniowiecze
Renesans Renesans
Barok Barok
Oświecenie Oświecenie
Romantyzm Romantyzm
Pozytywizm Pozytywizm
Młoda Polska Młoda Polska
Młoda Polska XX lecie
Współczesność Współczesność
Język polski - inne Język polski - inne
Matura Matura

Inne Języki

Język angielski Język angielski
Popularne zwroty w języku angielskim Język angielski - idiomy
Język angielski Język niemiecki

Inne przedmioty

Architektura Architektura
Architektura Biologia
Budownictwo Budownictwo
Chemia Chemia
Ekonomia Ekonomia
Filozofia Filozofia
Finanse Finanse
Fizyka Fizyka
Geografia Geografia
Historia Historia
Informatyka Informatyka
Integracja europejska Integracja europejska
Marketing Marketing
Matematyka Matematyka
Mechanika Mechanika
P.O P.O
Pedagogika Pedagogika
Prawo Prawo
Psychologia Psychologia
Rachunkowość Rachunkowość
Socjologia Socjologia

Mapa prac Mapa prac

Zobacz
Ostatnie prace
Życie we francuskim ...
Przemiana Marka Wini...
Lektura "Antygona" -...
Szkółka niedzielna -...
Czy życie na Ziemi j...
"Pan Wołodyjowski" H...
List do Ojca Święteg...
Jak wyobrażam sobie ...
Podaj przykłady komi...
Stajesz się odpowied...
Plan wydarzeń lektur...
Charakterystyka poró...
Porównaj "Bogurodzic...
Moje spotkanie z Duchem

Nowość!
Prace: Budownictwo
Materiały budowlane
I materiały przeciwwilgociowe – stosowane są do ochrony budowli przed działaniem wody pochodzącej z gruntów, z opadów oraz wody pochodzącej ze skraplania się wody z powietrzem. Z uwagi na różnorodność potrzeb wynikających z konstrukcji i na przeznaczenie budowli, warunków eksploatacji istnieje szeroka gama materiałów izolacyjnych. Można je podzielić na grupy: materiały konsystencji gęstych past, mas, kitów, cieczy, materiały rolowe, papy na różnego rodzaju nośnikach i folie z tworzyw sztucznych i metalowych materiały sypkie w postaci proszków hydrofobowych ( otrzymywane na bazie mineralnych)
Liczba Czytań: 12581
Czytaj

METALE I WYROBY Z METALU
Metalami nazywamy substancje które w skondensowanych stanach skupienia charakteryzują się bardzo dobrą przewodnością cieplną i elektryczną , specyficznym połyskiem oraz nieprzezroczystością a w stanie stałym występują w formie krystalicznej. Do metali zalicza się 80 pierwiastków chemicznych oraz substancje składające się z dwóch lub więcej pierwiastków oraz zachowujące główne właściwości stanu metalicznego. Metale najczęściej spotykamy w postaci rudy będących związkami metalu i domieszek mineralnych.
Liczba Czytań: 21691
Czytaj

Mierzenie pracy
okresla się przez zestaw wskaznikow:-szybkosc pracy-mierzy się ja w jedn czasowych lub terminach przy pomocy wskaznikow szybkosci pracy St=Trz/Tp -wydajnosc pracy-liczla jednostek produkcji charakterystycznych dla niej,wykonywanych przez zespol ludzi lub maszyne w jedn czasu W=Q/T (Q-l.jedn,T-czas trwania produkcji) -pracochlonnosc-laczny naklad pracy wydatkowany na jedn produkcji przez zespol lub maszyne Np.=T+To+Tp+Ta
Liczba Czytań: 9242
Czytaj

Oznaczenie temperatury mięknienia asfaltu metodą "PiK"
Temperaturą mięknienia nazywamy temp., w której znormalizowana próbka asfaltu, w znormalizowanych warunkach ulega znormalizowanej deformacji. Badanie polega na określeniu temperatury, w której deformująca się próbka asfaltu umieszczona w pierścieniu zanurzonym w ogrzewanej wodzie i obciążona kulką stalową dotknie podstawy aparatu.
Liczba Czytań: 33332
Czytaj

Podstawowe grupy materiałów
Materiałami w pojęciu technicznym nazywane są ciała stałe o własnościach umożliwiających ich stosowanie przez człowieka do wytwarzania produktów.Najogólniej wśród materiałów o znaczeniu technicznym można wyróżnić: materiały naturalne, wymagające jedynie nadania kształtu, do technicznego zastosowania, materiały inżynierskie nie występujące w naturze lecz wymagające zastosowania założonych procesów wytwórczych do ich przystosowania do potrzeb technicznych po wykorzystaniu surowców dostępnych w naturze.
Liczba Czytań: 15892
Czytaj

PODZIAŁ SKAŁ
Skały stanowiące źródło surowca kamiennego powstały w skutek procesów biologicznych. Są naturalnym skupiskiem minerałów Mogą być monomineralne lub polimineralne np. granitSkład chemiczny skał zwłaszcza polimineralnych ulega dużym wahaniom i nie może być określony ścisłym wzorem chemicznym. Najważniejsze minerały skał to :kwarc SiO2 skaleń , ortoklas , plagioklas, albit, anortyt Do głównych minerałów należy kalcyt, mika, anfibole – zmienny skład chemiczny.Wszystkie skały dzielimy wg ich czasu postaci sposobu powstania i budowy a ponadto dla celów użytkowych wg właściwości technicznych.
Liczba Czytań: 32665
Czytaj

Smoły , paki, wyroby asfaltowe, lepiki , kity
SMOŁY – są płynnymi lub półstałymi produktami o rozkładowej destylacji substancji organicznej. Posiadają gęste konsystencje. Są maziste, barwa brunatna lub szara. Wydzielają charakterystyczny zapach. Rozróżnią się smoły z węgla kamiennego , brunatnego, torfu i drewna. Smoły z węgla kamiennego koksownicze lub gazownicze wysoką temp. jako jedyne posiadają zastosowanie w budownictwie z uwagi na zawartość wody oraz lekkich olejów. Dla jej uzdatnienia poddaje się ją procesom destylacji, w wyniku których otrzymuje się smoły destylowane oraz różne produkty destylacji tzw. oleje i paki. Podczas destylacji smoły w czasie podnoszenia temp. wydzielają się:
Liczba Czytań: 11542
Czytaj

Stochastyczne metody sieciowe
W przypadku sieci deterministycznych terminy obliczone dla zdarzen i dla czynnosci sa zdarzeniami pewnymi..wyznaczone zapasy czasu czynnosci stanowia rezerwe zbyteczna z mamtematycznego pktu widzenia.rezerwa ta wplywa jednak w praktyce korzystnie na pewnosc dotrzymania terminu koncowego przedsiewziecia.wskazuje na jakich czynnosciach musi skupic się kierownictwo robot,by termin był dotrzymany.fakt ten jest pdst zaleta i przewaga w stosunku do harmonogramow tradycyjnych.
Liczba Czytań: 3866
Czytaj
Strona 2 z 3 < 1 2 3 >
Copyright www.esciagi.info © 2006 - 2011 Kontakt | Regulamin korzystania z serwisu