Prace, ściągi, wypracowania, liceum, gimnazjum
Cytat: Ze wszystkich darów najoszczędniej należy używać miłości ...
»
Nawigacja

Strona Główna Strona Główna
Reklama Ćwiczenia z matematyki
Reklama Reklama
Reklama Tanie telefony GSM!
Szukaj Szukaj
Prace Prace
Linki Linki
Plagiat Plagiat
Biblioteka Biblioteka
Cytaty Cytaty
Maksymy Maksymy
Przysłowia Przysłowia
Odmiany słów Odmiany słów
Popularne błędy językowe Popularne błędy
Prasówki, krótkie informacje na WOS Prasówki WOS
Dodaj prace Dodaj prace
Hosting zdjęć Hosting zdjęć
Darmowe aliasy www.ofu.pl Aliasy bez reklam
Kontakt reklama Kontakt reklamowy

Słowniki

Słownik angielsko - polski i polsko - angielski Słownik, tłumacz
Słownik angielsko - polski i polsko - angielski Słownik en-pl
Słownik niemiecko - polski i polsko - niemiecki Słownik de-pl

Język polski

Dodaj prac Antyk i Biblia
Średniowiecze Średniowiecze
Renesans Renesans
Barok Barok
Oświecenie Oświecenie
Romantyzm Romantyzm
Pozytywizm Pozytywizm
Młoda Polska Młoda Polska
Młoda Polska XX lecie
Współczesność Współczesność
Język polski - inne Język polski - inne
Matura Matura

Inne Języki

Język angielski Język angielski
Popularne zwroty w języku angielskim Język angielski - idiomy
Język angielski Język niemiecki

Inne przedmioty

Architektura Architektura
Architektura Biologia
Budownictwo Budownictwo
Chemia Chemia
Ekonomia Ekonomia
Filozofia Filozofia
Finanse Finanse
Fizyka Fizyka
Geografia Geografia
Historia Historia
Informatyka Informatyka
Integracja europejska Integracja europejska
Marketing Marketing
Matematyka Matematyka
Mechanika Mechanika
P.O P.O
Pedagogika Pedagogika
Prawo Prawo
Psychologia Psychologia
Rachunkowość Rachunkowość
Socjologia Socjologia

Mapa prac Mapa prac

Zobacz
Ostatnie prace
Życie we francuskim ...
Przemiana Marka Wini...
Lektura "Antygona" -...
Szkółka niedzielna -...
Czy życie na Ziemi j...
"Pan Wołodyjowski" H...
List do Ojca Święteg...
Jak wyobrażam sobie ...
Podaj przykłady komi...
Stajesz się odpowied...
Plan wydarzeń lektur...
Charakterystyka poró...
Porównaj "Bogurodzic...
Moje spotkanie z Duchem

Nowość!
Prace: Architektura
Definicje architektury
. 1) Architektura jest sztuką kształtowania przestrzeni (Brunazeli) 3) Architektura to wszystko to co człowiek wykonuje w przestrzeni 3) Pojęcie archietktury pochodzi od greckiego słowa „ architekton” (główny budowniczy) . Architektura jest sztuką kształtowania formy w powiążaniu z konstrukcją budowlaną w sposób wktóry orgonizuje przestrzeń niezbędną do zaspokojena moterialnych i duchowych potrzeb człowieka . Kształtowanie się tej umiejętności sięga czasów najdawniejszych, gdy człowiek pierwotny rozpoczął trudną sztukę budowania sobie schronienia przed zimnem , deszczem i dzikimi zwierzętami .
Liczba Czytań: 8940
Czytaj

Karta urbanistyki
Karta ta zawiera postulaty dotyczące : a. mieszkania b. pracy c. wypoczynku d. komunikacji e. stosunku do dzilnic zabytkowych ( uczestnicy tego rejsu odcinali się od zabytków ) Zapisy dotyczące mieszkania : 1. Dzilnice mieszkaniowe powinny zajmować najlepsze tereny w mieście , 2. Rozmieszczenie dzilnic mieszkaniowych powinno być zróżnicowane pod względem zdrowotnym ,
Liczba Czytań: 5296
Czytaj

Katedra we Florencji
Na północ od Rzymu znaczne zasługi na polu budownictwa kładą franciszkanie i w nieco mniejszym stopniu dominikanie. We Florencji po kościele Św. Krzyża spośród kościołów sklepionych wyróżnia się słynna katedra florencka pod wezwaniem Najśąwiętrzej Marii Panny. Budowa rozpoczęta przez Arnolfo di Cambio nie została ukończona za jego życia . Część gotycka , korpus, jest bazyliką trójnawową o czterech przęsłach , w nawie głównej prawie kwadratowych. Wąskie nawy boczne są smukłe. Powyżej łęków międzynawowych pozostaje w nawie głównej mało miejsca na okna są one koliste i niezbyt duże.
Liczba Czytań: 3185
Czytaj

Koncepcje miast linearnych
Pierwszym twórcą projektu miasta linearnego był hiszpański urzędnik Arturo Sorya y Moita zajmujący się problemem Madryckiej komunikacji na przełomie lat 80-tych i 90-tych XIX w . W tym okresie Madryt borykał się z poważnymi problemami komunikacyjnymi . Zwiększający się ruch na Madryckich ulicach wymuszał stworzenie nowej sieci komunikacyjnej .Arturo Sorya y Moita zaproponował utworzenie arterii komunikacyjnej wzdłuż której po obu jej stronach powstaną dzielnice mieszkaniowe .
Liczba Czytań: 10510
Czytaj

Koncepcje miasta-ogrodu Ebenezera Hovarda
Koncepcji miasta ogród projektant dążył do zmniejszenia skutków zła rewolucji przemysłowej, slumsów i przeludnionych dzielnic fabrycznych. Chciał powiązać swoje miasta z terenami wiejskimi, stworzyć ludności, niezależnie od pozycji społecznej, takie same warunki mieszkalne. Proponował on, aby wokół Londynu powstały takie projekty, jako złożone z szeregu kręgów z kolistym parkiem w części środkowej, w którym były by zbudowane budynki użyteczności publicznej jak: ratusz, teatr, biblioteka itp.
Liczba Czytań: 9864
Czytaj

Miasta średniowieczne
Lokacja miasta średniowiecznego musiała spełniać podstawowe warunki obrony. Na obszarze dawnego kmperium rzymskiego w miejscu starych rzymskich miast i obozów powstały nowe miasta np. Aosta .. Początkowo miały one prawidłowy układ obozu, orientowany według stron świata, przecięty dwiena prostopadłymi arteriami oraz szereg prostokątnych działek. Z biegiem czasu układ zabudowy stawał sięcoraz bardziej swoboeny, zatracał siędawny, prosty przebieg ulic.
Liczba Czytań: 56715
Czytaj

Parthenon na ateńskim Akropolu
Partenon na Akropolu jest najsłynniejszą świątynią dorycką arcydzieła Iktionosa i kallikratesa z połowy V wieku p.n.e..Świątynię poświęcono patronce Aten - Pallas Atenie . Budowano ją z pentelijskiego marmuru przez 14 lat . Stanął na fundamencie z głazów kamiennych przekrytych płytami marmurowymi , które stworzyły podstawę o trzech półmetrowych stopniach obiegających budowlę dookoła W pasach wejściowych dodać musiano stopnie pośrednie . Kolumnada obiegająca zewnętrzny obrys składa się z 50 kolumn niosących 1.5 - metrowy architraw z frezem o 96 tryglifach i 92 metopach. Szczytowe ściany wieńczą tympanony , przedstawiające sceny figuralne: narodziny Ateny i walkę z bogiem morza Posejdonem.
Liczba Czytań: 3498
Czytaj

Plan Cite’ Industrielle Toni Garniera
Tony Garnier w swoim projekcie -Cite Industrielle- wykonanym w pierwszych latach XX w. przedstawił koncepcję rozwoju miasta. Opracował on propozycję zagospodarowania nowo planowanego miasta dla 35 tyś mieszkańców. Większość urbanistów skupiła swoją uwagę na części problemów, jak np. Hovard na budownictwie mieszkaniowym. Garnier dał podpowiedź na wszystkie podstawowe problemy budowy miasta.
Liczba Czytań: 7187
Czytaj
Strona 2 z 3 < 1 2 3 >
Copyright www.esciagi.info © 2006 - 2011 Kontakt | Regulamin korzystania z serwisu